Nasza misja

Nasz pomysł na nowoczesną edukację to małe szkoły nastawione na budowanie dobrego środowiska wzrostu dla młodych ludzi. Stawiamy na wychowanie, dobre relacje i edukację jako element poznawania rzeczywistości. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum charakteryzują się bardzo szeroką ofertą edukacyjną oraz całą gamą zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających uczniom harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny, religijny i fizyczny. Zadania dydaktyczne i wychowawcze realizujemy w oparciu o autorski program „EDUKACJA W DRODZE”.

Nasza misja

Nasza kadra


 • Aldona Bystrzyńska
  Aldona Bystrzyńska

  psycholog

 • Aldona Kamińska
  Aldona Kamińska

  nauczanie wczesnoszkolne

  Wiedza jest dla mnie jedyną mądrością. Ważniejsze od niej jest logiczne myślenie, uczciwość, wiara, rzetelność i wyobraźnia, z czym zgadzał się Einstein. Nie ograniczać, nie tworzyć sztucznych ram, nie szufladkować. Tym kieruję się w pracy zawodowej.

  W życiu prywatnym istotne jest dla mnie poczucie, że jestem szczęśliwa dzięki temu, co osiągnęłam i kogo mam przy sobie.

 • Aneta Dramińska
  Aneta Dramińska

  nauczanie wczesnoszkolne

  Jestem nauczycielem nauczania wczesnoszkolnego i socjologiem. Mamą dwójki uroczych dzieciaków, szczęśliwą żoną. Uwielbiam podróże (dalekie i bliskie), turystykę motocyklową, jazdę na rowerze, żeglarstwo i ludzi.

 • Barbara Szczerbowska
  Barbara Szczerbowska

  j.angielski

 • Bartosz Pyrzewski
  Bartosz Pyrzewski

  w-f, trener judo

  Przede wszystkim jestem nauczycielem i trenerem oraz tatą dwójki wspaniałych synów.
  Sport to maja pasja. Judo to moje życie...wiem ze ruch jest naturalną potrzebą dziecka i staram się aby dzieci o tym pamiętały i  polubiły ruch. Poprzez ćwiczenia ruchowe dążą do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej.
  Chciałbym aby uczeń polubił sport i rekreację ruchową i wdrażał jej elementy w życiu codziennym. Ze świadomością że robi to z dbałości o własne  zdrowie. Lubię pracować z dziećmi oraz młodzieżą z różnych środowisk.
  Moje motto to: „ …tylko toczący się kamień nie porasta mchem…”

 • Beata Brewka-Buchocka
  Beata Brewka-Buchocka

  j. niemiecki

  Filolog z wykształcenia, z zamiłowania również turystka i organizatorka wypraw.  Uwielbiam podróże, szczególnie te, które przebiegają niezgodnie z planem i moment, gdy trzeba się zmagać z przeciwnościami.
  Zainteresowania: podróże właśnie, w tym wyprawy kajakowe i rowerowe, nauka języków obcych, by wreszcie nie były obce, literatura, szczególnie skandynawska oraz taniec.
  Największą przygodą i dużym wyzwaniem jest dla mnie praca w szkole i nauczanie języka niemieckiego. Najbardziej lubię „Edukację w drodze” i projekty. Cieszę się, gdy spotykam uczniów miło wspominających nasze wspólne wyprawy i lekcje.

  Fotografia: wyprawa za kołem podbiegunowym, Norwegia.

 • Danuta Piotrowska
  Danuta Piotrowska

  matematyka, j. angielski, komunikacja interpersonalna

  Moją pasją szkolną jest "zarażanie" uczniów wiedzą i umiejętnościami matematycznymi i językowymi -prowadzienie takiego dialogu i współpracy z uczniem, aby  zapragnął się uczyć, znajdując w tym przyjemność i satysfakcję.  :)

  Moją pasją pozaszkolną jest człowiek: w wymiarze psychologicznym i duchowym. Nigdy nie szkoda mi czasu i energii, aby uczyć się akceptacji drugiej osoby. Imponuje mi chrześcijaństwo. Imponuje mi Porozumienie Bez Przemocy (NVC)

 • Dorota Andrzejewska
  Dorota Andrzejewska

  nauczanie wczesnoszkolne, teatr, Odyseja Umysłu

  Moją pasją jest teatr.  Uwielbiam śpiewać, chodzić na szczudłach i malować.

  W wolnym czasie oglądam filmy Tima Burtona i denerwuję sąsiadów ucząc się grać na bębnie afrykańskim.

 • Elżbieta Zalewska
  Elżbieta Zalewska

  administracja

  Od wielu lat związana jestem ze szkołą poprzez pracę w administracji.

  Lubię ludzi i podróże. Zachwycam się każdą porą roku. Uwielbiam górskie wędrówki, jazdę na nartach i moją działkę.

 • Emilia Jóźwik
  Emilia Jóźwik

  chemia, fizyka

  Pochodzę z Grudziądza. Moim hobby jest zbierania kubków (mam ich ponad 200). Uwielbiam podróżować, wędrować po górach. Pasjonują mnie skoki narciarskie, siatkówka, F1. W moim przedmiocie najbardziej lubię organę (chemia organiczna :)) Daje duże możliwości w odkrywaniu nowych leków.

  Działam także w samorządzie. Drugą kadencję jestem radną. Emila.

 • Emilia Kaniewska
  Emilia Kaniewska

  nauczanie wczesnoszkolne

  Świat widzę w różowych okularach. Latem uwielbiam słońca blask, zimą białe szaleństwo, wiosną zapach kwitnących kwiatów, a jesienią rzucać się liśćmi. W pracy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie bezcenny. Marzę o dalekich podróżach.

 • Ewa Musidlak
  Ewa Musidlak

  muzyka

  All You Need Is Love:)
                    
                         (Lennon/McCartney)

 • Ewa Piwnicka
  Ewa Piwnicka

  j. polski

  Lubię czytać kryminały Joanny  Chmielewskiej i Aleksandry Marininy (również w oryginale). Interesują mnie rosyjskie tradycje i kultura. W wolnych chwilach eksperymentuję w kuchni.
  Największym moim marzeniem jest podróż Koleją Transsyberyjską i zwiedzenie wszystkiego, co po drodze zobaczyć można…

 • Grażyna Kaniewska
  Grażyna Kaniewska

  dyrektor d/s pedagogicznych

  Z wykształcenia mgr inż. elektronik, matematyk, teolog i menadżer oświaty. Od 20 lat związana ze szkolnictwem jako nauczyciel, wychowawca i dyrektor.

  Krocząc szczęśliwie przez życie największą satysfakcję dają mi sukcesy osobiste, naukowe i zawodowe moich dzieci i uczniów. Za klucz do sukcesu uważam rozpoznanie talentu w każdym człowieku oraz odkrycie Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

 • Hanna Kochanek
  Hanna Kochanek

  nauczanie wczesnoszkolne, terapia pedagogiczna

  Praca z dziećmi jest moja pasją, w której się realizuję. Odkrywanie z moimi uczniami świata na nowo, nauka, muzykowanie, teatr oraz taniec sprawiają mi dużo satysfakcji i radości. Inne moje pasje to: zgłębianie wiedzy i umiejętności pedagogicznych, wolontariat  i  gra w orkiestrze Vita Activa,  działającej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym- Koło w Gdańsku, sport : zimą najbardziej lubię góry i narty, a latem wycieczki rowerowe, tenis ziemny i wędkowanie. Bardzo cenię u ludzi uczciwość, wrażliwość na drugiego człowieka i poczucie humoru.

 • Hanna Szcześniak
  Hanna Szcześniak

  j. niemiecki

  Nazywam się Hanna Szcześniak i w szkole w Kowalach uczę języka niemieckiego. W sumie można powiedzieć, że nauczycielem zostałam przez przypadek, choć w przypadki absolutnie nie wierzę  :-)

  W uczeniu języka niemieckiego fascynuje mnie, jak proste i jak zarazem trudne jest przełamywanie stereotypów po obu stronach granicy.

 • Iwona Serwatka
  Iwona Serwatka

  Sekretariat

  Jestem sekretarzem szkoły. Zajmuje się sprawami administracyjnymi i biurowymi.
  Moja praca wymaga wrażliwości i poczucia obowiązku ;)
  Uwielbiam zacisze i spokój domu, nordic walking oraz spacery z moim psem.

 • Izabela Kaniewska
  Izabela Kaniewska

  plastyka

  W mojej pracy pasjonuje mnie odkrywanie talntów dzieci, wspólne doświadczanie twórcze i eksperymentowanie plastyczne.

  Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych dzieci, lubię wspólne wyjazdy na narty, rowery, żaglówki, kajaki i górskie wędrówki.

  Od czasu do czasu bardzo potrzebuję ciszy.

 • Joanna Butowska
  Joanna Butowska

  j. angielski

 • Jolanta Dobrowodzka
  Jolanta Dobrowodzka

  kierownik administracyjny

  Jestem chemikiem, ale od wielu lat pracuję z dziećmi. Dbam o dobre samopoczucie uczniów w szkole, a najbardziej lubię towarzyszyć im w wyprawach.

  Z niecierpliwością czekam na moment, gdy do szkoły zaczną chodzić moje wnuki.

 • Jolanta Kałużna
  Jolanta Kałużna

  nauczanie wczesnoszkolne

  Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem. Uwielbiam dobre kino, wszelkiej maści robótki ręczne, eksperymenty kulinarne, poranną kawę, beztroskę i kotlety schabowe. Potrafię: czytać, pisać, śmiać się, turlać się po ziemi, zrobić coś z niczego.

  Chciałabym nauczyć się grać na jakimś, jakimkolwiek instrumencie, zachować dystans do świata i dalej robić w życiu to co lubię. I oczywiście pragnę pokoju na świecie.

 • Kamila Celińska-Drozd
  Kamila Celińska-Drozd

  przyroda, biologia, geografia

  Wolę kwitnącą łąkę od bukietu, morze od basenu, rozśpiewany las o świcie od filharmonii... Lubię drzewa czereśniowe i czytać książki moim dzieciom...W pracy podpisuję się pod zdaniem Alberta Einsteina " Dzieci mają w sobie pasję, która pomaga im rozumieć rzeczy tego świata. Niestety u większości ludzi ta pasja później zanika. A bez tej pasji nie byłoby ani matematyków ani przyrodników..."

 • Karol Karczyński
  Karol Karczyński

  pisanie kreatywne, świetlica

  Jestem człowiekiem w drodze. Kocham góry i morze. Podróżuje - pieszo, autostopem, pociągiem; trochę też żegluję. W pracy z ludźmi staram się przyjmować każdego takiego, jakim jest, aby mógł się stać tym, kim może być.

  Na zajęciach z pisania kreatywnego ćwiczymy wyobraźnię, ponieważ bez niej nie ma mowy o sztuce, wynalazkach, rozwoju - i człowieczeństwie.

  Zadaję dużo pytań i zachęcam do tego uczniów. Uważam, że dobre jest każde pytanie, które daje ciekawą odpowiedź :)

  (na zdjęciu z Janem Heweliuszem)

 • Katarzyna Bawor
  Katarzyna Bawor

  pracownik administracji

  Prywatnie mama trójki wspaniałych synów, Patryka, Kacpra i Jakuba.
  W całości oddaje się wychowaniu ich na wartościowych ludzi.
  Uwielbiam żeglowanie, lubię gotować, kocham przyrodę oraz zwierzęta.
  Szczególnie psy i konie.
  Najbardziej cieszy mnie każda dłuższa chwila spędzona z rodziną.
  Bardzo lubię dzieci, dlatego wiele radosci sprawia mi przebywanie wśród nich.
  Z przyjemnością dbam o to, aby ich nauka i zabawa przebiegała w przyjemnym,
  czystym i bezpiecznym otoczeniu
  oraz o to, aby każdy niejadek zjadał cały obiadek.

 • Katarzyna Sieńkowska
  Katarzyna Sieńkowska

  j. angielski

  W naszej szkole nauczam języka angielskiego, ale z wykształcenia jestem również pedagogiem i dziennikarzem. Fascynują mnie języki obce oraz wszystko co obce, tajemnicze i nie do końca poznane. Lubię śpiewać, pisać i rysować węglem oraz kuchnie z różnych stron świata. Kocham wszystkie zwierzęta, a najbardziej moje dwie psinki - Del i Shivę oraz kota - Gizmo:-)

  W nauczaniu mojego przedmiotu stawiam na pozytywną motywację i dobrą atmosferę pomiędzy uczniami, a nauczycielem. Moim zdaniem, nic nie przynosi lepszych efektów edukacyjnych jak uśmiech po dwóch stronach biurka :-)

 • Katarzyna Zagraba-Madany
  Katarzyna Zagraba-Madany

  j. polski

  „Tylko dzieci potrafią zatknąć
  kij w piasku, uznać, że jest królową,
  i obdarzyć go miłością”
  (Antoine de Saint-Exupery)


  Praca w szkole umożliwia mi nieustanny rozwój. Inspiruje mnie także do wychodzenia poza moje ograniczenia oraz schematy myślowe, nie pozwalając mi (na szczęście!) popadać w rutynę.

  W nauczaniu języka polskiego najbardziej fascynuje mnie świeżość spojrzenia dzieci na wspólnie czytane przez nas teksty oraz odwaga stawiania niekonwencjonalnych pytań. Staram się uświadamiać moim uczniom, że literatura  (nawet ta z bardzo odległych epok) jest czymś wciąż „żywym”, ponieważ zawsze odsłania jakiś fragment wiedzy o człowieku zarówno tym kilkuletnim, jak i dorosłym.

  Prywatnie słucham poezji śpiewanej, a w każdej wolnej chwili czytam. Interesuję się także teatrem, psychologią, dziennikarstwem (zwłaszcza radiowym) oraz uprawiam turystyką rowerową i pieszą.

 • Koleta Szczepaniak-Kaczyńska
  Koleta Szczepaniak-Kaczyńska

  logopedia

  Prowadzę ćwiczenia logopedyczne oraz zajęcia z terapii pedagogicznej. Lubię dobre kino europejskie i muzykę Vana Morrisona.

 • Kornelia Krajewska
  Kornelia Krajewska

  psycholog / terapeuta

 • Magdalena Grządziela
  Magdalena Grządziela

  nauczanie wczesnoszkolne

  Jestem nauczycielem nauczania początkowego. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, to dla mnie ciągłe odkrywanie, wymiana doświadczeń i energii. Lubię spontaniczne i nie do końca zaplanowane wyjazdy w dobrym towarzystwie.

 • Magdalena Witkowska
  Magdalena Witkowska

  matematyka

 • Magdalena Zając-Pyrzewska
  Magdalena Zając-Pyrzewska

  w-f, fitness

  Od 5 roku życia sport stanowi nieodzowny element mojego życia począwszy od nowoczesnych form tańca poprzez siłownię, Karate Kyokushin, fitness. Sport ukształtował moją drogę, rozwinął pasję i w konsekwencji stał się zawodem.
  Motorem napędowym jest dla mnie każde westchnienie ćwiczących po którym pojawiają się uśmiechy i radość. Bo sport to radość. Rozumiem  każde dziecko, które rozpiera energia.
  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch aniołków, którzy uświadamiają mi jak mało jestem ruchliwa!
  Wyłączając się, w wolnych chwilach pieczemy, czytamy i gramy w przeróżne gry, po czym wracamy do aktywnego trybu życia.
  Moje motto” żyj w taki sposób aby dzięki Tobie i Tobie podobnym ta ziemia mogła być rajem”

 • Magdalena Łońska
  Magdalena Łońska

  j.angielski

  Jestem mamą dwójki wspaniałych koszykarzy, Jacka i Weroniki. Uczę języka angielskiego.

 • Marcin Mogielski, dominikanin
  Marcin Mogielski, dominikanin

  religia, duszpasterz szkoły

  Moją pasją jest wracanie do źródła chrześcijaństwa – do osoby Jezusa.  To naprawdę niesamowita przygoda i fascynujące poszukiwanie skarbów. Poza tym uwielbiam czytać książki, zwłaszcza skandynawskie kryminały.

 • Marek Kaniewski
  Marek Kaniewski

  matematyka, informatyka

  Trefl Sopot!

  Jak już będę bogaty, to przeprowadzę się do Nepalu.

 • Marian Pułtuski
  Marian Pułtuski

  religia

 • Marta Niska
  Marta Niska

  psycholog / terapeuta

  Moje motto w pracy z dziećmi: "To work hard, and have fun, and NOT notice the difference".

 • Marzena Stawska
  Marzena Stawska

  nauczanie wczesnoszkolne, religia

  W wolnych chwilach lubię czytać. Gotuję tylko z książek kucharskich. Nie umiem śpiewać i pływać. Kocham dzieci i to, co robię. Jestem po prostu szczęściarą.

 • Małgorzata Głombiowska
  Małgorzata Głombiowska

  j. angielski, teatr

  Kocham język angielski, angielskie poczucie humoru, brytyjską muzykę i literaturę. I kocham teatr! - nie tylko angielski. Jestem szczęśliwa, bo udało mi się połączyć te dwie moje pasje-od lat związana jestem z Maybe Theatre Company, w którym gram i śpiewam właśnie w języku Szekspira. Ogromnie lubię też tańczyć, od salsy do jazzu, choć pogodziłam się z faktem, że nie zostanę już primabaleriną. Na co dzień uczę języka angielskiego i prowadzę zajęcia teatralne.

  W nauczaniu najbardziej podoba mi się odkrywanie talentów w każdym z dzieci, inspirowanie ich do kreatywnego myślenia, obserwowanie jak się rozwijają i zmieniają. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną przystojnego inżyniera oraz mamą trójki dzieci, ale to już "something completely different" jak to mówili aktorzy z Monty Pythona.

 • Michał Kaniewski
  Michał Kaniewski

  dyrektor szkoły

  Tata Janka, Szymka i Jagody. Instruktor narciarstwa i kajakarstwa, żeglarz i motocyklista. W szkole najbardziej fascynują mnie relacje międzyludzkie oraz odkrywanie wartości w drugim człowieku. Uwielbiam rodzinne wyprawy, najlepiej w nieznane. Chciałbym mieć dużego psa. 

 • Olga Bielawska
  Olga Bielawska

  historia, wiedza o społeczeństwie